در این مقاله قصد داریم با نگاهی اجمالی به تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری بپردازیم. پوستر هایی که در بازار امروزی شاهد تنوع چشمگیر آن ها می باشیم. اما پیش از اشاره به تفاوت آن ها می خواهیم شما را با این فاکتور مهم در دکوراسیون های داخلی بیشتر آشنا کنیم.
بدیهی است که امروزه توجه به دیزاین و دکوراسیون های داخلی برای فضا سازی هایی دلنشین، با استقبال بسیار زیادی همراه می باشد. به گونه ای که شاهد شمار بسیار زیادی از شرکت ها و مراکز خدماتی دیزاین ساختمانی می باشیم که با توجه به فضای موجود، شما را در داشتن محیطی ایده آل همراهی می نمایند.
بدون شک یکی از مهم ترین المان ها و فاکتور ها در دیزاین های داخلی، استفاده از پوستر های دیواری می باشند. پوستر هایی که به دلیل طراحی هایی متنوع و گستردگی در رنگ بندی، حق انتخاب بیشتری را در اختیار مشتریانش قرار می دهد. پوستر هایی که اگر چه امروزه به اشتباه از آن ها تحت عنوان کاغذ های دیواری نام برده می شود، اما جالب است بدانید که تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری بسیار زیاد می باشد.

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

پوستر دیواری و کاغذ دیواری به لحاظ جنس و نصب به هم شباهت هایی دارند اما تفاوت های آن هاست که باید مورد دقت ویژه قرار گیرد.
– بدون شک مهم ترین تفاوت پوستر دیواری از کاغذ های دیواری، تفاوت در قیمت آن ها می باشد! مردم همواره به دنبال راه حل هایی برای ایجاد تنوع در محیط اطراف و زندگی شان می باشند. راه هایی که در عین سادگی موجب ایجاد تغییراتی چشمگیر می شوند و در عین حال از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. از این رو امروزه استفاده از پوستر های دیواری در دیزاین های داخلی منازل، ادارات، دفاتر و شرکت ها با استقبال بیشتری همراه می باشد.
– از دیگر تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری می توان به طراحی متنوع و گسترده این محصول اشاره کرد. پوستر هایی که بنا بر درونیات و خلق و خوی افراد، سلیقه و همچنین فضای محیطی آن ها عرضه می شوند. تنوع در طراحی و رنگبندی این پوستر ها به گونه ای می باشد که امروزه شاهد طراحی هایی گوناگون از آن ها می باشیم.
– در پوستر دیواری کار به صورت کاملا سفارشی با ابعاد دیوار مورد نظر و طرح انتخابی مشتری و برای همان مشتری خاص تولید می گردد، در صورتی که کاغذ دیواری در تیراژهای بسیار بالا با رول هایی با طول یکسان و طرح های تکرار شونده تولید می گردند.
– در پوستر بعد از عملیات چاپ هیچ گونه لایه محافظتی بر روی کار وجود ندارد و فقط خود چاپ است که مقاومت می کند، در صورتی که در پروسه تولید کاغذ دیواری بعد از چاپ، لایه های محافظ بر روی آن قرار می گیرد و ار آن محافظت بیشتری می کند، به همین علت است که نباید با کاردک های زبر بر روی پوستر دیواری کشید.
– در مورد نصب پوستر باید مهارت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری به خرج داد، به این علت که درزها و عدم تطابق آن ها در کاغذ دیواری در حد یکی دو میلی متر اهمیتی ندارد ولی پوستر کاملا به چشم می آید.

 

امروزه فروشگاه آنلاین رها، بزرگ ترین و محبوب ترین فروشگاه اینترنتی دکوراسیون داخلی می باشد که با ارائه طراحی هایی متفاوت و منحصر به فرد از بهترین و مرغوب ترین پوستر های دیواری با در نظر گرفتن تمامی سلایق، امکان خریدی آسان و غیر حضوری را برای تمامی افراد فراهم آورده است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...