برای اکثر افرادی که قصد بازسازی منزل دارند و می خواهند محیط خود تغییر دهند، این سوال پیش می آید که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری ؟ لذا در این خصوص توضیحاتی ارائه می کنیم که به شما در تصمیم گیری بتوانید راحت تر به بهترین انتخاب ممکن دسترسی پیدا کنید؛ بهتر از نظر ظاهر و زیبایی، هزینه و دوام.

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری

از نظر زیبایی رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری ؟

سبک طراحی داخلی منزل شما در پاسخ به این سوال بسیار مهم است؛ اما بدون شک اگر انتخاب صحیحی داشته باشید کاغذ دیواری خوب می تواند سطح محیط شما را به شدت افزایش دهد و روح مورد نیاز را به محیط تزریق کند. زیرا کاغذ ها داری بافت خاص هستند و می توانید رنگ و طراح های بیشتری را انتخاب و استفاده نمایید.
حتی افرادی که علاقمند به رنگ سفید هستند هم می توانند از کاغذ های سفید خالص استفاده کنند و از مزیت بافت خاص و طول عمر بیشتر آن نسبت به رنگ بهره مند شوند.
در کل این زیبایی به سلیقه شما بستگی دارد؛ اما با کاغذ مانور بیشتری برای انتخاب دارید. البته امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که رنگ را با کاغذ دیواری به صورت ترکیبی کار کنند. دیوار های رایجی که کاغذ با رنگ ترکیب می شود شامل ترکیب کاغذ دیواری برای قسمت پشت تی وی، فضای نهار خوری و دیوار پشت تاج تخت می باشد که بیشترین کاربرد را دارد. در این موارد بایستی این کار با نظر طراح انجام شود تا دیوار ها به صورت صحیح تفکیک شوند و کاغذ ها در جای مناسبی نصب گردند.

 

از نظر هزینه کدام بهتر است ؟

از نظر هزینه تمام شده، رنگ برای شما گزینه مقرون به صرفه تری است و تقریبا هزینه شما را بین سی تا پنجاه در صد کاهش می دهد. اما در نظر داشته باشید کاغذ و رنگ چالش های دیگری هم خواهند داشت، به عنوان مثال شما می دانید که ساده ترین انتخاب استفاده از رنگ سفید برای کلیه دیوار ها است و با این انتخاب شاید محیط شما خاص نشود، اما گزینه دلبازی و روشن نشان دادن محیط را همچنان خواهید داشت. اما اگر محدودیت زمان دارید یا نمی خواهید منزل کثیف شود، کاغذ انتخاب مناسبی برای شما است؛ البته که در کلیه کار ها پیشنهاد ما برای سقف رنگ است و اگر رنگ سقف شما کهنه باشد، بهتر است قبل کاغذ دوباره رنگ شود.

 

از نظر دوام و کیفیت کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ ؟

رنگ ها مخصوصا در شهرهای پر جمعیت مثل تهران هر ساله دوده به خود جذب کرده و کدر تر می شوند و بعد از حداکثر سه سال آن ظاهر اولیه خود را از دست می دهند. اما کاغذ دیواری اگر به صورت حرفه ای نصب شود و کاغذ درستی انتخاب گردد، با هر ۶ ماه یا یک سال نظافت، کاغذ ها جلوه اولیه خود را نشان می دهند که این مورد از برتری های کاغد دیوار نسبت به رنگ است.

 

در نهایت ترکیب رنگ و کاغذ می تواند بهتر از قرار گرفتن بین دو راهی رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری باشد. انواع کاغذ دیواری طرح دار و ساده در رنگ ها و قیمت های مختلف را می توانید در وب سایت دکوراسیون داخلی رها مشاهده فرمایید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...