با مرور زمان و آمدن کاغذ دیواری به بازار بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند تا به جای رنگ کردن دیوار منازل از کاغذ دیواری استفاده کنند . مزیت کاغذ دیواری نسبت به رنگ کردن این است که برخی از انواع آن قابل شستشو بوده و همچنین دارای تنوع بسیار زیادی است و همچنین می توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید . در این مقاله سعی داریم تا به شما انواع جنس کاغذ دیواری را معرفی کنیم.

انواع جنس کاغذ دیواری

انواع جنس کاغذ دیواری

انواع جنس کاغذ دیواری

 کاغذ دیواری قابل تنفس

این نوع کاغذ دیواری از جنس الیاف طبیعی فیبر و سلولوزی هست علت نامگذاری این نوع از کاغذ دیواری به این نام به دلیل جنس الیافی که دارد هست . جنس این کاغذ دیواری به گونه‌ای ساخته شده است که قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست می باشد . همچنین به این کاغذ دیواری کاغذ دیواری نانوون نیز می گویند که منظور غیر بافته شده است . این کاغذ دیواری دارای انواع قابل شستشو نیز می باشد و همچنین برخی از انواع آن دارای چسبی در پشت آن هست که مزیت سهولت در نصب را به این کاغذ دیواری اختصاص داده است . این کاغذ دیواری دارای استحکام بالایی می باشد و همچنین پس از نصب شکل خود را حفظ خواهد کرد با توجه به اینکه این کاغذ دیواری جدید بوده و دارای امکانات خوبی نیز می‌باشد دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع کاغذ دیواری ها هست . پیشنهاد می‌کنیم تا از این کاغذ دیواری برای قسمتهای مختلف خانه از قبیل آشپزخانه و اتاق کودک استفاده کنید.

کاغذ دیواری پارچه ای

همانطور که از اسم این کاغذ دیواری پیداست جنس اصلی این کاغذ دیواری از جنس پارچه هست . مزیت این کاغذ دیواری نسبت به انواع مشابه این است که قابلیت پاره شدن بسیار کمی دارد و به عبارت دیگر در برابر پارگی مقاوم است و همچنین دارای عایق بودن در برابر صدا نیز می باشد . برخی از انواع کاغذ دیواری های پارچه ای به کاغذ دیواری سه بعدی نیز معروف می باشند که جنس اصلی این کاغذ دیواری ها از کاغذ است و روی آن ها الگوهایی از الیاف مخملی وجود دارد . یکی از عیب هایی که کاغذ دیواری سه بعدی دارد این است که به دلیل استفاده از مخمل غیر قابل شستشو بوده و نیاز به مراقبت بالایی دارد لذا به شما پیشنهاد می کنیم تا از این کاغذ دیواری در مکان‌هایی که رفت و آمد در آنها کمتر است مانند اتاق خواب و یا راهرو استفاده کنید .

کاغذ دیواری دو لایه فلزی

همانطور که از اسم این کاغذ دیواری پیداست دارای دو لایه هست که لایه رویی از کاغذ  و لایه زیرین از جنس فویل های فلزی می باشد . این کاغذ دیواری از جلوه خاصی برخوردار است اما به دلیل جنسی که دارد عیب های دیواری را که روی آن نصب می‌شود را نشان می‌دهد بنابراین باید در نصب آن بسیار دقت کرد همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که این کاغذ دیواری قیمت بالایی دارد و در بازار نیز محدود است شما می توانید از این کاغذ دیواری بر حسب سلیقه و دکوراسیون منزل خود استفاده کنید .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...