دکوراسیون اتاق کودک

وقتی که لفظ دکوراسیون بر زبان جاری می ‎شود اغلب مردم فکر می ‎کنند که منظور از این کلمه چیدمان بخش هایی مانند سالن یا اتاق نشیمن منازل است. اما دانستن این نکته ضروری است که دکوراسیون خانه تنها شامل سالن پذیرایی نمی ‎شود، بلکه تمام نقاط آن را در بر می گیرد. دکوراسیون اتاق کودکان یکی از این فضاهاست که در صورت رعایت برخی قوانین و بهره ‎مندی از چیدمان درست و اصولی می‎تواند کاری بسیار لذتبخش بوده و محیط خانه‎تان را عوض کند.

در سال ‎های گذشته با توجه به میزان اهمیت دکوراسیون اتاق کودک ، پس از یک دوره ‎ی طولانی تحقیق و بررسی محققان به این نتیجه رسیده ‎اند که برای رشد و تعالی شخصیت فردی و اجتماعی، کودکان به این فضاهای شخصی سازی شده نیاز دارند. به این ترتیب ، آنها می‎ توانند محیطی آرام برای خود داشته باشند و زمان خود را برای خواندن یک کتاب یا رسم یک تصویر تعیین کنند، و به راحتی در محیط شخصی خود به مطالعه بپردازند.

نکات طلایی در دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب مبل‎ ها بهتر است که از رنگ‎ های روشن استفاده کنید. دو رنگ سفید و کرمی از جمله رنگ‎ هایی هستند که در برجسته ‎تر کردن ترکیب اتاق کودکتان می ‎توانند نقش مهمی را ایفا کنند. البته دانستن این نکته ضروری است که برای ایجاد کنتراست مناسب رنگی می ‎توانید از رنگ‎ های کاملا متفاوت تری نیز استفاده کنید. بطور مثال در کنار تخت کرمی رنگ می‎توانید از رنگ‎های آبی و یا نارنجی که جزو رنگ‎های مکمل هستند استفاده کنید. یا در کنار میزی که به رنگ سفید رنگ آمیزی شده از صندلی ‎های سبز رنگ برای تکمیل رنگ آمیزی اتاقتان استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودک

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنین در تکمیل چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک می‎توانید از تختخواب و کمد لباس متناسب با سایر وسیله ‎ها استفاده کنید و به جای خالی گذاشتن دیوار اتاق یا آویزان کردن وسیله‎ های بی مورد، از کاغذ دیواری هایی با طرح های شاد کودکانه و یا پوستر دیواری ، تابلوهای مختص کودکان یا جدول ‎های آموزشی استفاده کنید. علاوه بر این، وجود قفسه‎ های رنگی کتاب نیز می ‎تواند به عنوان یک عنصر زیبا برای دکوراسیون اتاق مورد استفاده قرار گیرد.

فضایی آرام برای مطالعه :

برای مهیا کردن محیط مناسب مطالعه برای کودکان می‎توانید از چراغ ‎هایی که با دکوراسیون میز و صندلی اتاق هماهنگی دارند استفاده کنید. این چراغ ‎ها در طرح ‎ها و اندازه ‎های مختلف در بازار موجود می‎باشند و می‎توانید از مدل‎هایی مانند طرح ابر ، گل و یا الگوهای هندسی برای این چیدمان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که چیدمان اتاق کودکتان زمانی درست و اصولی به نظر خواهد رسید که با سلیقه آنها چیده شود نه با سلیقه بزرگترها. زیرا در نهایت امر اتاق برای کودک شماست که قرار است زمان زیادی را در آن سپری کند، بنابراین باید به شکلی چیده شود که باعث شادی و نشاط هرچه بیشتر آنها گردد. بطور مثال برای اتاق کودکی که به فوتبال علاقه دارد می‎توانید از وسیله‎هایی مانند توپ و اشکال مختلف موجود در زمین فوتبال استفاده کنید.

کاغذ دیواری دکوراسیون اتاق کودک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با استفاده از این موارد، فضای اتاق کودکتان را لذت بخش‎تر کنید و با قرار دادن میز و صندلی ‎هایی متناسب با قد آنها محیط دلنشینی را برای بازی با دوستان و هم سال هایشان ایجاد کنید.